2440/975
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To fritstående bogkasser af palisander. Udført til F. Hingelberg, Århus. H. 87. L. 87. B. 43,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finérskader.
Fra
i
Vurdering
118079 |