2433/123
Kinesisk kunstner, 18. årh
Kinesisk komposition med de tre husguder/vise mænd Fu, Lu og Shou. Gouache på papir. 18. årh. Indrammet. Billedfelt ekskl. silke 103×53 cm.
Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
313670 |