1003/648
Evelyn Bøje Thorbjørn Andersen (f. Solbjerg 1911, d. 1985)
Grønlandsk bugt med forsyningsskib og fanger i kajak. Sign. E. Thorbjørn, Grønland. Olie på lærred. 83,5×118.
Malerier, 20. januar 2010
Vurdering
Hammerslag
16 bud