2142/54
Okimono af udskåret elfenben i form af trommedanser. Japan. Meiji 1868–1912. H. 16.
Gulnet. Hænder og tommelfinger limet. Lille plaketter med signatur mangler. Revne på bagsiden med klædedragt.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag