2440/​892

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-5” Bordlampe af messing med skærme af hvid-, rød- og blålakeret metal. Trykknapafbryder på fod. Udført hos Louis Poulsen. H. 61.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stel løst i base. Skruer skal strammes. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

15 bud

911586 6.500 DKK
1114437 6.000 DKK
936267 (Autobud) 5.500 DKK
1114437 5.000 DKK
936267 (Autobud) 4.800 DKK
1114437 4.600 DKK
936267 4.400 DKK
1114437 (Autobud) 4.200 DKK
936267 4.000 DKK
1114437 (Autobud) 3.200 DKK
936267 3.000 DKK
1114437 (Autobud) 2.300 DKK
802930 2.200 DKK
1114437 2.100 DKK
988456 2.000 DKK