Foto endnu ikke klar
888/​213

Et par russiske kommoder af mahogni med beslag af forgyldt bronze og messing, hver med profileret top og front med to skuffer. Louis XVI form, 20. årh. H. 88. B. 112. D. 53. (2).

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

125.000 DKK

Hammerslag

140.000 DKK