2250/182
David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894)
To børn leger ved et led. Sign. D. M. Olie på lærred monteret på plade. 24×32.
Retoucheringer. Minimale spor af forrensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag