841/1078
Salvador Dali (f. Figueres 1904, d. Figueres 1989)
“Venus a la Giraffe”, 1973. Sign. Dali; stemplet Venturi Arte, 481/1000. Udgivet af Edition Euro Art, Wien. Forsølvet bronze. H. 57.
Certifikat medfølger.
Malerier, grafik og sølv, 12. juni 2013
Vurdering
Hammerslag