Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Børn og en kone i traditionel klædedragt fra Dalarne i Sverige. Sign. J. Exner 1863. Olie på lærred monteret på lærred. Lysmål 40×34.
Minimale krakeleringer samt en minimal afskalning. Reparation i nedre højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. august 2023