12125/145
Et par Næstvedstager af messing, blausterformede stammer på runde hvælvede fodstykker. Begge stemplede AH. 18. årh. H. 14. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder trykmærker.
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag