1803/​1656

Tre samhørende russiske ikoner. Kristus Pantokrator, Maria og Johannes Døberen. Tempera på træ. 19. årh.s begyndelse. Alle 35,5×31.5.(3)

Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Restaureret.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag