1803/1656
Tre samhørende russiske ikoner. Kristus Pantokrator, Maria og Johannes Døberen. Tempera på træ. 19. årh.s begyndelse. Alle 35,5×31.5.(3)
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Restaureret.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag