2008/​298 Holger Lübbers: Marine med talrige sejlskibe på sundet ud for Kronborg. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 61×95.

Be­skriv­el­se

Marine med talrige sejlskibe på sundet ud for Kronborg. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 61×95.

Behov for rensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op. Større lap på bagsiden.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Kunstner

Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag