2008/​298

Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)

Marine med talrige sejlskibe på sundet ud for Kronborg. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 61×95.

Behov for rensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op. Større lap på bagsiden.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag