2124/880
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et par væglamper af messing og glas. Udført hos Orrefors. H. 26. D. 11. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre kantafslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud