2101/​2030

Jemab, Coinor

To herrearmbåndsure af delvis forgyldt stål, mekanisk værk med manuelt optræk og automatisk værk med tysk/engelsk dag og dato. Diam. 36–37 mm. 1970'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Urene virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 6. januar 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK