2101/2030
Jemab, Coinor
To herrearmbåndsure af delvis forgyldt stål, mekanisk værk med manuelt optræk og automatisk værk med tysk/engelsk dag og dato. Diam. 36–37 mm. 1970'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Urene virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. januar 2021
Vurdering
Hammerslag