2103/​129

Dansende faun der spiller dobbelt fløjte af patineret bronze på rund fod af træ. Af professor Peters. H. inkl fod 27 cm.

ridser på ryggen. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK