2103/129
Dansende faun der spiller dobbelt fløjte af patineret bronze på rund fod af træ. Af professor Peters. H. inkl fod 27 cm.
ridser på ryggen. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag