1738/1701
“Skægmand”. To brændevinsdunke af saltglaseret stentøj, dekoreret med masker og våbenskjold. Tyskland. 18. årh. H. 29–43. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag og revner.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag