1738/​1701

“Skægmand”. To brændevinsdunke af saltglaseret stentøj, dekoreret med masker og våbenskjold. Tyskland. 18. årh. H. 29–43. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag og revner.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag