2022/​580 Erling Jørgensen: Uden titel. Sign. på bagsiden Erling Jørgensen 1960. Olie på lærred. 41×58

Description

Uden titel. Sign. på bagsiden Erling Jørgensen 1960. Olie på lærred. 41×58

This lot is subject to Artist's Royalty.

Auction

Category

Artist

Erling Jørgensen (b. 1905, d. 1977)

Estimate

3,000–4,000 kr.

Sold

Price realised

2,100 kr.

7 bids

When Bidder Bid
1029745 2,100 kr.
24665 (Auto bid) 2,000 kr.
1029745 1,950 kr.
24665 (Auto bid) 1,650 kr.
890750 1,600 kr.
24665 1,550 kr.
885429 1,500 kr.