2416/7519
Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
Uden titel. Sign. Sonia Delaunay, 48/75. Litografi i farver. Lysmål 61×58.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. En smule falmet i farverne.
Grafik og editioner, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag