2008/​61

Peter Tom-Petersen (f. Thisted 1861, d. Ærøskøbing 1926)

Parti fra Vestergade i Ærøskøbing med udsigt mod havnen. Sign. Tom Petersen 1916. Olie på lærred. 64 × 50.

Få minimale retoucheringer og afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.000 DKK