1839/833
Dansk design
Papirkurv af teak med kanter af aluminium. 1960–70'erne. H. 28,5. Diam. 22,5.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag