2414/2066
De Ville af forgyldt stål. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lænke af 14 kt. guld. Omkreds ca. 18 cm. Ø 34 mm. 1960'erne.
Uret vejer ca. 24 g.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag