12143/143
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Komposition. Usign. Litografi i farver 1965. Bladmål 37,6×28. Rammemål 53×42,5. Indrammet.
Litteratur: Miró Lithographe III, #377.
Sælger oplyser: lette små stød langs litografiets kanter
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag