Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
“Havnen ved gamle Knippelsbro 1893. Solnedgang, i September”. København. Sign. Chr. Mølsted 1893–1930. Olie på lærred. 106 × 137.
Udstillet: Charlottenborg 1930 nr. 324.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020