Juriaen van Streeck, dennes kreds, 17. årh.
Opstilling med fisk, kniv og løg på en tintallerken; bagved appelsin, brød, vinglas og delft fajance på en delvist draperet karm. Usigneret. Olie på lærred. 41×32.
Talrige krakeleringer. Lærredet bør strammes op. Mindre retoucheringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019