2034/​237

Tre fade og kande af lertøj dekorerede i farver med design. Syd Europa og Tyskland, delvis 19. årh. Diam 33–36 cm. H. kande 25 cm. (4)

Mange kantafslag, revner, et fad reparert i kant har værte klinket

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK