2413/​30

En samling østrigske vin- og snapseglas af guldstafferet krystalglas. Bestående af 38 styk i varierende højder og udtryk. 18.-19. årh. H. 13–16,5. (38)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder slitage på guld og mindre kanthak. Enkelt glas med revne.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag