2032/8535
Louis Moe (f. Arendal 1857, d. København 1945)
En satyr jonglerer med bog, æble og kongekrone. Sign. Louis Moe. Pen og vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 31×20,5. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Nogle misfarvninger.
Kunst på papir, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud