841/123
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Muslingesamlere fra Bretagne, aftenstemning. Sign. L. Tuxen 1881. Olie på lærred. 29×48.
Ældre malerier og tegninger, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag