1337/​1296

En samling smykker af guld, bestående af 5 vedhæng, kæde og et par manchetknapper af 18 kt. guld, to ringe af 14 kt. guld, vedhæng og kæde af 8 kt. guld samt vedhæng og tre kæder af guld. Vægt i alt 50 gr. Samt to vedhæng i form af Thulemænd, to kæder, slipsenål og et par manchetknapper af sterlingsølv. Vægt 42,8 gr. Forgyldt kæde samt “Rotary” nål medfølger. (23)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 11. september 2013

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.000 DKK