1920/​1535

Samling effekter af sølvholdigt metal, bestående af bowle, drevet med knap ornamentik H. 10,5 cm Diam. 18 cm. Derudover rund og oval bakke drevet med buddhistiske figurer Diam. 26 cm og L. 23 cm. Tre koniske vaser H. 12 og 28 cm, cigaretæske, samt lille bakke med 12 vinbægre. Thailand, 20. årh.s første havldel. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK