2015/252
N. P. Mols (f. Grumstrup 1859, d. København 1921)
Æsel med tilbagelagte ører. Sign. monogram 06. Olie på lærred. 62×50.
Lærred bør strammes let op. Enkelt retouchering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud