2427/36
Et sæt bestående af tolv teskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med emalje. Stemplet med Københavns bymærke 1894. Samlet vægt ca. 135 g. L. 11,8. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
846261 | ||
605616 (Autobud) | ||
846261 | ||
605616 (Autobud) | ||
846261 | ||
605616 | ||
1159195 |