2427/​36

P. Hertz

Et sæt bestående af tolv teskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med emalje. Stemplet med Københavns bymærke 1894. Samlet vægt ca. 135 g. L. 11,8. (12)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

846261 1.550 DKK
605616 (Autobud) 1.500 DKK
846261 1.450 DKK
605616 (Autobud) 1.150 DKK
846261 1.100 DKK
605616 1.050 DKK
1159195 1.000 DKK