1935/1536
Globus på stand af bejdset træ. Columbus Erdglobus, Berlin. 20. årh.s midte. H. 50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv mindre pletter og overfladeridser.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag