2103/633
Ole Kielberg (f. Hillerød 1911, d. Daugløkke 1985)
“Sorø sø”. Sign. OK 1961. Akvarel på papir. Bladstørrelse 23×33.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag