1917/​876

Svend Siune

“Blå Haj”. Bestik af rustfrit stål, bestående af 12 middagsknive og 12 middagsgafler. Udført og stemplet hos Georg Jensen. (24)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 23. april 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
1.500 DKK