1917/876
“Blå Haj”. Bestik af rustfrit stål, bestående af 12 middagsknive og 12 middagsgafler. Udført og stemplet hos Georg Jensen. (24)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag