Foto endnu ikke klar
893/301
Et par venetianske rokoko armstole af grønmalet og forgyldt træ, udskåret med bladværk og volutte armlæn, løse sæder og rygstykker betrukket med grøn silke. 18. årh.s midte. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag