2427/548
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Ni armstole med stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model 3207. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. (9)
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1158578 | ||
1051235 | ||
928574 | ||
1051235 |