1946/378
Vest afrikansk ske af udskåret træ, prydet med kvindehoved. 20. årh. L. 54.
Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.
Brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag