2138/544
Karen Kjær Laursen (f. Århus 1954)
“Verners Muse”. Sign. på bagsiden Karen Kjær Laursen, 2008. Olie på lærred. 116×89.
Udstillet: Kvindemuseet, 2014.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag