1424/1623
To Buddhaer af forgyldt og patineret bronze. Thailand. 19. årh. H. 12 og 10. (2)
Hovedbeklædning bøjet. Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med rester af forgyldning og bemaling.
Varia, 12. juni 2014
Vurdering
Hammerslag