895/​72

Johan Wilhelm Jankowski (f. 1825, d. 1870, Østrigsk-böhmisk maler)

Parti fra Bacino di San Marco mod Punta della Dogana og Santa Maria Della Salute. Sign. J. W. Jankowski. Olie på lærred. 47,5×92,5.

Østrigsk-bøhmisk topografisk maler.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

20.000–25.000 kr.

Hammerslag

16.000 kr.