2443/936
Dansk design
Standerlampe af messing med plisseret skærm, trepasfod med sko af palisander. 1950'erne. H. 162.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm med nogle buler og folder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag