1350/18
Dansk barok hængeskab af eg på nyere underdel med snoede ben, front med skuffe og låge, bag hvilken hylde og skuffer. 18. årh. H. 140. B. 76. D. 35.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 9. december 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud