2026/​9008

Svensk prismekrone med burformet stel af messing, behængt med bladformede prismer, otte lysarme samt indvendig elektrisk lys. Rokoko form, 19. årh. H. 90. Diam. 55.

Brugsslitage.

Selected, 22. juni 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK

15.000 DKK