2026/9008
Svensk prismekrone med burformet stel af messing, behængt med bladformede prismer, otte lysarme samt indvendig elektrisk lys. Rokoko form, 19. årh. H. 90. Diam. 55.
Brugsslitage.
Selected, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag