1424/1100
Armbånd af forgyldt sølv prydet med talrige facetslebne granater, ametyster, peridotter, citriner og topaser. L. ca. 18 cm. Æske medfølger. 2012.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 11. juni 2014
Vurdering
Hammerslag