2109/​239

Elefant af udskåret fedtsten med skaberak af metal prydet med emaljearbejde, foroven æg af malakit. Hexagonal base samt et æg af malakit medfølger. 20. årh. H. 13/17 cm.

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK