2109/239
Elefant af udskåret fedtsten med skaberak af metal prydet med emaljearbejde, foroven æg af malakit. Hexagonal base samt et æg af malakit medfølger. 20. årh. H. 13/17 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag