2125/9004
Baltisk senempire prismekrone med grønt midterglas, stel af forgyldt messing og bronze, otte lysarme. 19. årh.s første halvdel. H. 87. Diam. 70.
Brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud