1622/184
George III standur i kasse af egetræ. Messingskive signeret Th. and Jane Jackson. Månefase og datoangivelse. England, 18. årh.s slutning. H. 213.
Lodder, pendul samt nøgle til dør medfølger. Manglende messingrosetter øverst. Mindre revner i kassen. Desuden patina.
Ældre malerier og møbler, 30. maj 2016
Vurdering
Hammerslag